fbpx

ŽIVOTNÍ TĚŽKOSTI

Každý z nás může hrát hlavní roli ve svém životním příběhu a nikoliv být vedlejší rolí, která se jen nechává vláčet životními ranami. Hrát hlavní roli můžete, když se necháte vést k vlastním netušeným možnostem, které jste přehlíželi a naleznete porozumění v těžkostech, které se vám postavily do cesty. Obraťte karty, neboť buď si život s vámi hraje hru, nebo vy se rozhodnete hrát hru se životem.

Cesta ven…

Přestože jednotlivé těžkosti se zdají na začátku být nepřekonatelné a jakákoli snaha zoufalá, je to proces, který se dá popsat třemi fázemi:

 1. Fáze - odpoutáváme se od něčeho, čemu jsme dlouho věřili a tím zážíváme pocit, že se nám hroutí život.
 2. Fáze - zážíváme pocit naprosté bezradnosti, procházíme životní bouří, která s námi cloumá a ztracíme svoji stabilitu a procházíme úzkostmi, strachem, obavami a ztrátou jistoty.
 3. Fáze - opouštíme starou cestu a vytváříme si novou cestu, která již není postavená na přesvědčení ostatních a výchově, ale vychází z nás a tím získáváme skutečnou vnitřní pevnost a novou životní perspektivu.
Snímek obrazovky 2019-01-02 v 11.32.55 AM
 • Jan 2, 2019

  FÁZE ODPOUTÁNÍ

  V této fázi nežijeme svůj život, ale žijeme podle přesvědčení ostatních, které vychází nejčastěji zejména z toho, co od nás očekává naše blízká rodina. Jsme nešťastní, protože nemáme možnost jít svoji cestou, ale jsme na cestě, o které nás ostatní přesvědčují, že je ta správná.

  Tyto životní momenty otřásají naší vnitřní stabilitou a tím, na co jsme byli doposud zvyklí a vůbec to nezpochybňovali. Na druhou stranu mám zkušenost, že v těchto situacích klienti dosahují dramatických změn, protože nás to nutí mobilizovat veškerou svoji sílu i odvahu opustit nefunkční staré vzorce chování a zvyky.

  Začínáme si zde uvědomovat své připoutání k něčemu, co omezuje a ochuzuje náš život.

 • Jan 2, 2019

  FÁZE BEZRADNOSTI

  Začínáme se odpoutávat z cesty, kterou nám ostatní předhazují, ale za cenu velké vnitřní nejistoty a snahy zoufale rychle najít novou životní sebejistotu. Přichází často i etapy spojené s depresemi, rizikovým chování, sebepoškozovacími tendencemi nebo také naprostou nechutí a nezájmem něco dělat. Opouštíme starý život a tato separace bývá v začátcích plná rozčarování a bolesti.

 • Jan 2, 2019

  FÁZE NOVÉHO ŽIVOTA

  Konečně zažíváme ten pocit úlevy z toho, že jsme se zbavili tíhy a omezení, které nás doposud svazovaly.

  Dostáváme se zpět na svoji cestu, která odráží naše to, kým doopravdy jsme, naše potřeby a to, co vnitřně cítíme a prožíváme.

  Konečně nacházíme vnitřní pevnost, která vychází z nás a žijeme svůj skutečný život. Zažíváme ten osvobuzující pocit, kdy jsme zcela odpoutali od starých přesvědčení a vytvořili jsme si svůj vlastní životní postoj.