fbpx

POZNÁVÁNÍ VLASTNÍ JEDINEČNOSTI

Osvoboďte se od toho, aby vaše prožívání štěstí bylo závislé na vnějších okolnostech, které nemůžete ovlivnit. Naučte se poznávat své vnitřní bohatství, objevte co v sobě skrýváte a buďte sami sebou. Zažijte, jak skvělé je mít možnost plně projevovat, co cítíte a nechat se tím vést.

Cesta za poznáním…

Každou osobnost lze poznávat v jednotlivých vrstvách. Někdy je pro nás těžké poznat jádro toho, co uvnitř v nás je. Rozlišuji tři důležité vrstvy, které tvoří naše jádro: v čem se lišíme, naše vnitřní kvality a být sám sebou.

osobnost
 • Jan 2, 2019

  V ČEM SE LIŠÍME

  Klíč k životu, je schovaný v sebedůvěře. K sebedůvěře se nám otevírá cesta, když se přestaneme bát tím, kým doopravdy jsme. V tom nám často brání okolí, které má tendenci nás tlačit k tomu, abychom byli průměrní a nelišili se od ostatních.

  Vaše srdce cítí, kým doopravdy jste a kam směřuje vaše životní cesta. Jenže to závisí na vaši mysli, aby se naučila strategie, které vás osvobodí ze sevření očekávání a tlaku okolí, jací byste měli být. Pak objevíte, že být odlišní je vaše silná stránka a způsob jak můžete vynikat.

  Když získáte přístup ke svému srdci a víru v sebe, tak spolu s tím získáváte i sebedůvěru v tom, se rozhodovat odlišně než ostatní a to ve váš prospěch. Odpoutat se od očekávání a tlaku ostatních vám otevře cestu k tom žít jakýkoli život, po jakém doopravdy toužíte.

 • Jan 2, 2019

  VNITŘNÍ BOHATSTVÍ

  Většina lidí vychází z mylného předpokladu, že se štěstí dočkají teprve až budou úspěšní nebo bohatí. Jenže štěstí přichází vždy z venku a proto nás může učinit pouze spokojenější, ale doopravdy šťastní lze být jen zevnitř.

  Štěstí nepřichází skrze peníze, materiální blahobyt, ale je v každém v nás. Úspěch znamená v něčem vynikat, ale často je vykoupený přehlížením našich vnitřních potřeb. Ale štěstí je o tom, jaký máme k sobě vztah, nikoliv o tom, jak jsme výkonní. Vztah k sobě samému se promítá i do našich blízkých vztahů. Takže pokud nejste šťastni sami se sebou, tak ten druhý, který vás má učinit šťastným, nebude šťastný s vámi.

  Ve skutečnosti všichni máme své vnitřní bohatství, jen ho často přehlížíme a snažíme se ho najít u ostatních. S odborníkem však můžete sami sebe více poznávat, objevovat, co vás činí šťastnými a dle toho se rozhodovat. Když je objevíte, co vás činí šťastnými, bude také k sobě laskavější a chápavější.

  Čím víc sebe dokážeme akceptovat, tím víc se dokážeme obdarovat.  Být šťastný znamená být schopen mít radost ze sebe a z toho, co děláme. Radost nám otevírá dveře k větší otevřenosti, hravosti a užívání si toho, co život nabízí. Pak často přichází i úspěch, opačně ale nikoliv.

 • Jan 2, 2019

  BÝT SÁM SEBOU

  Být sám sebou znamená projevit svoji sebedůvěru svému okolí a realizovat to, po čem vy toužíte i když tomu ostatní nemusí rozumět nebo chtít pochopit. Je to posun v tom, že si neděláte starosti s tím, co si ostatní o vás myslí, ale naopak dokážete ocenit sebe, za to, jací jste.

  Poznejte jakou cestou se můžete za sebe postavit a tak kráčet ve své nově nabité životní perspektivě. To že ukáže ostatním odvahu být sami sebou, naopak časem získáte jejich respekt. Nedovolte již nikomu, aby vás tlačit nebo manipuloval, tam kam nechcete. Přestaňte přehlížet své potřeby, pocity a preference a navraťte sami sobě, co jste zapomněli, že vám patří.