fbpx

NADŠENÍ A ODVAHA KONAT

Každý z nás může z malé jiskry zájmu, nebo toho, co mu dává v životě smysl, vytvořit plamen, který ho bude pohánět a najít vhodnou strategii, jak dosáhnout svých snů i cílů.

Směle do toho…

Pro motivaci člověka je zásadní porozumět svým emocím a potom teprve hledat strategie vedoucí k úspěchu. Mnoho lidí se snaží si své nadšení/emoce "vymyslet", ale to nikam nevede. Myšlení je zásadní pro strategii, kdežto emoce v nás vyvolávají energii, zápal a nadšení.

MOTIVACE
 • Jan 2, 2019

  SMYSL A PŘESVĚDČENÍ

  Když porozumíte vlastní jedinečnosti a projdete krokem sebepoznání, tak vám to otevírá dveře k tomu hledat, čemu se chcete věnovat, v čem se vidíte, co vás naplňuje. K dosažení silné motivace je třeba jít hluboko zatím, co děláte, proto pomáhám lidem rozpoznávat jejich vnitřní niternou motivaci. Často lidé zůstávájí na povrchu a nevidí, jak moc pro ně znamená dělat ty věci, na které zapomněli nebo opustili kvůli kariéře nebo se nechali odradit ostatními.

  Porozuměním svým vnitřním hodnotám, získáte vnitřní kompas, který vás vede zatím, co je vám nejcennější. Někdy nám v tom stojí to, že si tyto hodnoty neuvědomuje, nebo jsou v konfliktu s tím, jak jsem byli vychováni nebo s tím, co oceňuje a odměňuje naše okolí. Často je obranná tendence to následovat nebo naopak jít do úplného opaku, což ani jedno nevychází z nás, ale je pouze obrannou reakcí, na něco, co vnitřně nechceme.

 • Jan 2, 2019

  PODPORA A NADŠENÍ

  Nejednou se setkávám s tím, že se zaměňuje, kdy následovat emoce a kdy naopak mysl. Taková záměna je často viditelná, když mi lidé říkají, že nedokáží vymyslet, co by je nadchlo. Jde o to, že nadšení vychází z emocí nikoliv z myšlení. Emoce jsou zdrojem vysoké motivace, kdežto myšlení je zdrojem regulace a cílevědomosti. Tak, jako nevymyslíte do koho, v jakou hodinu a na jakém místě se do někoho zamilujete, stejně tomu tak je s nadšením.

  Jakmile pochopíte, jak se na sebe napojit, začnete věnovat čas a prostor činnostem, které s vámi vnitřně hluboko rezonují, dokáží vám vrátit život do žil a probudit ve vás vysoký zájem a zvědavost.

  Nadšení přichází s objevením vnitřní hravosti, zvědavosti, lehkostí  a chutí se učit nové věci, kterou často ztrácíme pod tlakem na výkon nebo vysokých nároků na sebe.

 • Jan 2, 2019

  EFEKTIVNÍ STRATEGIE

  K tomu, aby jiskra našeho nadšení nezhasla stejně tak rychle, jak vznikla je nyní naopak postupovat opačně: tedy od emocí přejít k seberegulaci skrze myšlení.

  S čím se nejčastěji setkávám, tak lidé opustí své nadšení ve chvíli, kdy se jim nedaří dosahovat úspěchů nebo cílů a tedy se cítí zklamáni. To znamená, že dají na emoce, ve chvíli, kdy potřebují racionální myšlení pro zvládání situací plné frustrace.  

  Pokud se totiž spoléháte jen na nadšení, tak to má jeden háček. Nadšení se chová podobně, jako akcie na trhu. Jednou je vysoké, ale z ničeho nic, se může propadat hluboko dolů. Proto učím své klienty kognitivní strategie, které jim pomáhají získat zpět kontrolu a stabilitu, která dokáže překonat pocity zklamání.

  Nedovolte sobě už déle nechat svůj mozek, aby vás obelstil, neboť mozek vždy vyhledává pro nás aktuálně nejjednodušší řešení. Získejte zpět svoji kontrolu a buďte to vy, kdo obelstí svůj mozek analýzou neefektivních vzorců chování a vytvořením efektivních strategii, které vám padnou.